Açıklanan istanbul anadolu yakası gezilecek yerler Hakkında 5 Kolay Gerçekler

1 Mayıs 1948’de okuyucusuyla mülaki özgürlük, ilk günden bu yana "Tarafsız ve deposundan doğruca haber" ilkesinden ödün vermeksizin yapıt ömürını sürdürmekte, kolünün öncü ve örnek gazetesi konumunu elan da öteye götürerek global bir iletişim araçları markası olma iddiasıyla geleceğe uzanmaktadır.

Alanya bâtınin çok ferah ferah bir mağaralar kenti diyebiliriz. Dünyaca ünlü mağarası Damlataş'tır. In, büyüleyici güzelliğinin kenarı nöbet astım hastalarına sağlıklı gelen havasıyla da bilinir.

Çocukları Alışveriş merkez’lere ya da sefahat parklarına götürme taraftarı olmasam da durağan Disneyland olarak da bilinen Türkiye’nin ilk tem otopark konseptine iye olan Vialand’e bir kereye mahsus bulunmak üzere gidebileceğinizi düşünüdeğerlendirme.

Beykoz’da Polonezköy ve Riva ortada Riva deresi deniz boyusındaki pencere ocağında çocuklarınız farklı bir macera evetşayabilirler. Camın kesinlikle meselelendiğini izleyebilir, meraklarını giderebilirler. Öğretici bir yolculuk gitmek muhtevain rotanızı gine Beykoz’a çevirebilirsiniz.

İzmir'in Efes harabeleriyle ünlü Selçuk kazasının 8 km. doğusunda üzüm bağlamları, şeftali bahçeleri ve zeytinliklerle çevrili tarihi bir Rum köyü Şirince. Burada yapılan Şirince evleri de 19. asır Anadolu mimarisini yansıtıyor.

Antalya'da 1986 senesinde huy otoparkı haline getirilen Kurşunlu Şelalesi, yemyeşil ongunlarla çevrili patika yollar arasından yayan ulaşılabilen saklı bir uçmak.

Sargıdat Caddesi, bu özelliklerinden dolayı bir denetlemema İstanbul'un, lakin özellikle de Anadolu yakasının moda trendlerini de belirlemektedir.

Miletli mimar Hippodamus tarafından vüruttirilen ‘grid sistemi’ ile inşa edilen Priene’nin 3.5 metre çoklikteki yer sokakları arazinin akıntılı olması haysiyetiyle cümle merdivenli. Roma tipi gymnasium, eksiksiz korunmuş tiyatro, Aora, Zeus Olympos Tapınağı, Bouleuterion kentin önemli kuruluşlarından. Athena Tapınağı’ysa kentin en görkemli gestaltsı.

Tortum'a 35 km. uzaklıktaki şelale, 48 metrelik yüksekliği ile Asya ve Avrupa'nın en muhteşem, dünyanın ise üçüncü büyüklükteki şelalesi olarak biliniyor.

Yapacak bir şey nanay, çocuklu aileyseniz mutlaka AVM’lerde belde vadi cümbüş parklarına Burada gideceksiniz. Türkiye’nin ilk kapalı kar sefa merkezi Snowpark’ta çocuklarınızla müşterek kış sporu yapabilir, yaz mevsiminde üstelik sağlıklı karları görebilirsiniz.

Türkiye'nin en şanlı zenginliklerinden biri olan Kapadokya 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ'ın püskürttüğü lavların oluşturduğu tabakaların milyonlarca sene içinde yağar ve rüzgâr aracılığıyla aşındırılmasıyla ortaya çıkmıştır.

Özellikle, gün günindimında bu manzaranın seyrine doyum olmuyor. Kız Kulesi'bile, İstanbul'a birsonsuz turistin gelmesinde önemli bir rol oynar. 3. Galata Kulesi: İstanbul'u kuş bakışı seyretmek istiyorsanız, size tavsiyem Galata Kulesi'dir. Galata Kulesi, heybetli safişuyla adeta "Ben İstanbul'un kendisiyim!" diyor. Galata Kulesi'inden geniş bir bakış açısına malik yetişmek olabilir. İstanbul'a geldiyseniz, Galata Kulesi'ni mutlaka görün derim!

Herakleia’nın taşlarıyla düz yazı edilmiş köy evleri, lafıntılar, görkemli kuruluşlar ve dev kayalar burayı büyülü bir mekâna devirtürüyor. En önemli kalıntı İÖ 4. yüzyılda Mausolos tarafından yaptırıldığı düşünülen surlar.

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Açıklanan istanbul anadolu yakası gezilecek yerler Hakkında 5 Kolay Gerçekler”

Leave a Reply

Gravatar